Skąd dowiedziałeś sie o naszej stronie?
INFO
 • Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Najlepszy e-papieros. Który wybrać? Jaki e-papieros będzie najlepszy dla Ciebie?

- PORADY -

Przeczytaj także: Moja rada dla rozpoczynających przygodę z e-papierosemczym są elektroniczne papierosyinne artykuły


 

Właściwy wybór e-papierosa gwarantuje całkowite przestawienie się z palenia tradycyjnych papierosów na zdrowsze, tańsze i znacznie smaczniejsze papierosy elektroniczne.

 

 

Na co należy zwrócić szczególną uwagę

 

przy zakupie elektronicznego papierosa?

 

 

Zasadą w Sigaro jest to, że zanim dobierzemy właściwy model e-papierosa, zawsze przeprowadzamy z klientem krótki wywiad. Interesuje nas zwłaszcza:


 • jaką ilość papierosów tradycyjnych wypalacie Państwo w ciągu jednego dnia?
 • czy palicie Państwo papierosy o smaku tytoniu czy mentolowym?

 

Po uzyskaniu tych dwóch odpowiedzi, nasi pracownicy dobierają najwłaściwszy model oraz stężenia płynów do Państwa e-papierosa.

 


 

 

Który model e-papierosa wybrać? Oto krótki poradnik:

 

 

 

 

 

Jeżeli palisz 20 sztuk lub więcej tradycyjnych papierosów

to modele e-papierosów poniżej będą dla Ciebie odpowiednie.

 

 

 

 

Podwójny zestaw Volish Black, cena: 299zł:

 

Przejdź do strony produktu


Doskonały zestaw wyposażony w super pojemną baterię

Volish Black jest e-papierosem posiadającym wyjątkowo wytrzymałą baterię, która starcza na ok. 3 dni palenia po każdym naładowaniu. 1100 mAh to pojemność, która zadowoli nawet najbardziej wymagających. Akumulator posiada także wszystkie inne udogodnienia: stabilizację napięcia, system 4-klik oraz sygnalizację poziomu naładowania.

Wygląd Volish Black został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Przycisk uruchamiający baterię jest wyprofilowany, by  idealnie pasować do opuszka palca. Zarówno przycisk, jak i końcówka posiadają subtelne, miłe dla oka logo, a gruba pokrywa czarnego lakieru pokrywającego baterię lśni eleganckim, gładkim odbiciem.

Zastosowany w modelu system palenia to najnowsze osiągnięcie w dziedzinie e-papierosów. Volimizer dedykowany specjalnie marce Volish generuje gęsty, biały „dym”, a także zapewnia doznania smakowe najwyższej jakości.

E-papieros Volish Black jest doskonale wyprofilowanym bratem modelu Volish Long. Super mocna bateria wraz z eleganckim czarnym designem tworzą całość, która wyznacza nowy „top-end” marki.
 

Podwójny zestaw Volish LEX- SCOTCH, TWEED, SILVER, cena: 299


Przejdź do strony produktu Volish Lex Scotch

Przejdź do strony produktu Volish Lex Tweed

Przejdź do strony produktu Volish Lex Silver

 

Ekskluzywny zestaw dla koneserów. Perfekcyjny design e-papierosa (zarówno baterii jak i Clearomizera) opiera się na regularnych, harmonijnych kształtach. Stylowy, srebrny e-papieros kryje w sobie najnowszy, znakomity system e-palenia oparty na Clearomizerze Atom, a także wytrzymałą baterię z wygodnie wyprofilowanym przyciskiem.

Volish Lex to esencja prostoty, klasy i elegancji. Ekologiczne pudełko zawiera poręczne etui utrzymane w czarno-srebrnej kolorystyce.

Dla kogo?

dla koneserów ceniących sobie najwyższą jakość e-palenia

dla wielbicieli eleganckiego designu z nutką ekstrawagancji

 

 

 

 

 

Zaawansowany zestaw Joyetech E-MODE, cena: 499


Przejdź do strony produktu

 

E-papieros Joyetech eMode to model oparty o inteligentną technologię oferującą swojemu użytkownikowi aż 4 tryby e-palenia. W trybach VV i VW moc i napięcie są ustawiane poprzez przekręcanie pierścienia regulacyjnego (zakres obrotu – 360ᵒ). Tryby RVV i RVW (RVW1, RVW2, RVW3) pozwalają na zapamiętanie preferowanych ustawień mocy i napięcia. Za pomocą ruchomego pierścienia możliwe jest e-palenie w zakresie od 3,3V do 5V i od 4,5W do 10W.

Jest to e-papieros wykorzystujący oprogramowanie MVR, znane z modelu Volish Control 2. Dzięki niemu, użytkownicy mogą prowadzić statystyki swojego e-palenia (w tym m.in. monitorować ilość przyjmowanej nikotyny) oraz zgodnie ze swoimi preferencjami ustawiać odpowiednie parametry e-palenia (m.in. czas, moc, ilość wypuszczanej „chmurki”).

Pełną regulację i kontrolę zapewnia także wyjątkowa budowa atomizera. Został w nim zastosowany boczny zawór regulacji ilości powietrza, a także dolna grzałka zapobiegająca zalaniu liquidem i wyciekom płynu nikotynowego na dłonie.

 

 

 

 

 

Ultranowoczesny Volish Control 2, cena: 399

 

Przejdź do strony produktu

 

Cechy: Dedykowany palaczom, wyżej ceniącymj dużą pojemność baterii niż małe gabaryty e-papierosa.

 

 

 

 

 

Ultranowoczesny Volish Control 1 MOD, cena: 349

Przejdź do strony produktu

 

Cechy: Dla osób, które cenią pojemość akumulatora.

 

 

 

 

 

 

 


 

Jeżeli palicie Państwo od 10 do 20 tradycyjnych papierosów dziennie, polecamy:

 

Volish BLACK (pojedyńczy), cena: 199zł:


Przejdź do strony produktu

 

Doskonały e-papieros o czarnym designie i wytrzymałej baterii

Volish Black wyróżnia wyjątkowo wytrzymała bateria starczająca na około 3 dni e-palenia. Akumulator o pojemności 1100 mAh zadowoli nawet najbardziej wymagających. Bateria wyposażona została w stabilizację napięcia, system 4-klik oraz sygnalizację poziomu naładowania.

Trwałość wyjątkowego wyglądu Volisha Black zapewnia gruba pokrywa czarnego lakieru. Dopracowany w najdrobniejszych szczegółach wygląd e-papierosa uzupełnia dyskretne, estetyczne logo umieszczone na przycisku i końcówce baterii.

Volish Black wyróżnia nowy, dedykowany tej marce system palenia, czyli Volimizer. Generuje on gęsty, biały „dym” oraz zapewnia doznania smakowe najwyższej jakości. Nowatorskie rozwiązanie pozwala na osiągnięcie maksimum przyjemności płynącej z e-palenia.

 

 

 

Podwójny zestaw COTTIEN, cena: 169


Przejdź do strony produktu

 

Kobiece oblicze elektronicznego palenia

E-papierosy Cottien łączą w sobie modny design z filigranową budową, dzięki czemu przypominają eleganckie akcesoria, które doskonale dopełnią Twój styl! Zapewniają pełną wygodę użytkowania ponieważ z łatwością mieszczą się w drobnej, kobiecej dłoni. Niezawodny system e-palenia pozwala na uzyskanie dużej ilości intensywnego dymu, a lekka, estetyczna bateria z wyprofilowanym przyciskiem gwarantuje jeszcze większy komfort użytkowania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Przeczytaj także: Rady dla rozpoczynających przygodę z e-papierosem

 

 

 

Czynniki decydujące o klasie e-papierosów 

 • Czas działania i czas ładowania akumulatora:

   

   

  To jeden z najważniejszych czynników. W nowoczesnym epapierosie czas działania nie powinien być krótszy niż 1 dzień (a nie 3-4 godziny jak to ma miejsce w najtańszych modelach). Z kolei czas ładowania nie powinien być dłuższy niż 2,5 godziny. Warto pamiętać, że nie zawsze również występuje zależność - " im większa bateria tym lepiej". Po przekroczeniu pojemności 1100mAh bardzo wydłuża się czas ładowania. Dlatego w tym przypadku akumulatory 1100mAh dołączane do np.  Volish Ego3 czy 900mAh Volish ART mają przewagę nad innymi papierosami elektronicznymi.

   


  • Sposób i częstotliwość napełniania clearomizerów, kartridży lub kartomizerów:

  •  

    

  To kolejny ważny czynnik, ponieważ konieczność częstego uzupełniania wkładów jest jednym z najczęstszych powodów rezygnacji z używania e-papierosa. Najwygodniejsze są niewątpliwie clearomizery. W miarę proste w uzupełnianiu są także Liquinatory oraz kartomizery DUAL Mini.

   

   

  • Awaryjność:

   

  Do niedawna, elektronicznym papierosom przytrafiały się awarie. Do najczęstszych należały: przepalanie się atomizerów i podciekanie. Sporadycznie uszkadzała się elektronika baterii. Od momentu wprowadzenia wymienialnych elementów grzewczych, ilość awarii spadła niemal do zera.

   

   

  • Cena:

   

  Jak w wielu innych przypadkach tak i w tym, cena jest wyznacznikiem jakości. E-papieros kosztujący ok. 100 zł będzie znacznie bardziej "kapryśny" i uciążliwy w eksploatacji niż papieros kosztujący np. 199 zł. Z kolei e-papierosy trochę tylko droższe (np. Ego3 Crystal już za 229zł) są pozbawione wad "mniejszych braci", dlatego działają długo i bezawaryjne. Zatem złudna oszczędność poczyniona na tym etapie zakupu, zwykle kończy się rozczarowaniem właściciela i jego powrotem do tradycyjnego palenia, albo (co najczęściej się dzieje), kolejnym wydatkiem związanym z kupnem tym razem porządnego e-papierosa. Dla przypomnienia - paląc ok. 20 tradycyjnych papierosów dziennie (10zł/paczkę) wydajemy miesięcznie ok. 300zł. Kupując za niższą kwotę e-papieros Volish Ego3 Crystal, nie odczujemy ŻADNEGO dyskomfortu związanego z całkowitym przejściem na elektroniczne palenie. Kupując tani e-papieros, z powodu jego słabej baterii i niesatysfakcjonującej ilości dymu, będziemy mieli ochotę na dodatkowe, 2-3 tradycyjne papierosy w ciągu dnia. Nawet w krótkiej perspektywie, szybko okaże się, że to było najdroższe a nie najtańsze rozwiązanie.

   

   

  E-palenie jest znacznie tańsze, zdrowsze i wygodniejsze jednak pod warunkiem, że e-papierosem będzie porządne urządzenie a nie tani gadżet.

   
   

  • Rozmiar:


  Aby wybrać dla siebie najlepszy model e-papierosa, należy zdać sobie sprawę z ich ograniczeń. Modele o rozmiarach tradycyjnego papierosa są wygodne, ale mają mniej pojemną baterię i wymagają częstego uzupełniania wkładów. Dlatego polecamy je tylko osobom palącym maksymalnie 10-15 tradycyjnych papierosów dziennie.

  Oczywiście, niektóre słabe strony "małych" e-papierosów da się wyeliminować (np. stosując trzecią baterię i kartomizery w rozmiarze XXL lub DUAL), jednak osoby palące ok. 20 tradycyjnych papierosów dziennie mogą czuć się zawiedzione, dlatego od razu powinny wybrać e-papieros o rozmiarze zbliżonym do Volish Ego3.


  W ostatnim czasie firma Volish wprowadziła na rynek ciekawostkę: elektroniczny papieros o grubości SLIM. Małą pojemność baterii rekompensuje estetyczne etui, które jednocześnie jest stacją ładującą. Jest to świetne rozwiązanie, dla osób palących 5-10 papierosów dziennie.

   

   

   

   


  • System Tank czy system watkowy?:

   


  Najwygodnieje są SYSTEMY BEZWATKOWE. Ich eksploatacja ogranicza się tylko do uzupełnienia pojemniczków z płynem (tankomizerów lub clearomizerów). Systemy watkowe poprzedniej generacji zrażały do siebie koniecznością częstego uzupełniania wkładów.  Wprowadzony niedawno system DUAL MINI oraz LIQUINATOR wyeliminowały tę niedogodność i sprawiły, że nawet systemy watkowe odzyskały dobre imię. Obecnie są równie chętnie kupowanym wyposażeniem epapierosów.
  • Modele małe:

    

   Osobom palącym 10-15szt. tradycyjnych papierosów dziennie, możemy śmiało polecić e-papieros: Volish SLIM (399zł) lub  Mild Pure (225zł). Oferują stosunkowo długo działającą baterię oraz pojemne kartriże.

   

   

   

   


  • Volish ART i Volish Ego3 Crystal:


  Volish ATR i Volish Crystal3 są zdecydowanie jednymi z najlepszych e-papierosów na swiecie.

  Polecamy je

  osobom palącym ok. 20 i więcej sztuk tradycyjnych papierosów dziennie.
  Volish został zwycięzcą plebiscytu TVN Turbo. Był testowany był przez 30 dni, przez najbardziej zatwardziałych polskich palaczy, a wyniki zostały podsumowane 3 słowami: mocny, bezawaryjny, nowoczesny. Jest to urządzenie pozwalające na absolutnie bezstresową eksploatację w każdych warunkach. Charakteryzuje się niezwykle pojemną baterią o wydłużonym czasie działania (2-3 dni) i skróconym czasie ładowania (2,5h godz.), pojemnymi kartridżami i bezawaryjnymi atomizerami. Oferuje możliwość palenia na wiele sposobów: clearomizery / atomizery / kartomizery / liquinatory / systemy TANK.

   

   

   

   

   

 • A które modele elektronicznych papierosów należy omijać?
 •  


  (Kopiowanie całości lub fragmentów materiałów zawartych w tym serwisie bez zgody autora jest zabronione!)


  
 

Produkty pasujące:

Jak skutecznie skończyć z nałogiem nikotynowym? System 4 kroków QuickQuit®
Rady dla rozpoczynających przygodę z e-papierosem
Szkodliwość papierosów elektronicznych (e-papierosów)
Czym są elektroniczne papierosy?
Co to jest clearomizer, atomizer, kartomizer, kartridż, tank, liquid? Przeczytaj, jak działa epapieros
Jak wygląda eksploatacja e-papierosa
Artykuły o elektronicznym papierosie
Dlaczego e-papierosy Volish?
Wikipedia o e-papierosie
e-papieros w TV
E-papierosy można palić mimo zakazu
Dlaczego właśnie MILD?
Volish Ego2 zdobywcą plebiscytu Męska Rzecz 2010 TVN TURBO