Skąd dowiedziałeś sie o naszej stronie?
INFO
  • Konsument może skorzystać z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Chcąc skorzystać z możliwości polubownego rozwiązywania sporów dotyczących zakupów internetowych, Konsument może złożyć swoją skargę np. za pośrednictwem unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr/

Baterie typu eGo?

- PORADY -

  • Bateria Ego
    Bateria Ego
  • źle
    źle
  • dobrze
    dobrze

W kilku przypadkach spotkaliśmy się z następującą sytuacją:

 

Ładowarka działa poprawnie, bateria jest ładowana ale po naładowaniu i dokręceniu do aktualnie używanego akcesorium (kartomizer liquinatora, Big Dual, Dual a nawet atomizer Ego3 Tank) - nagle przestaje działać. Przełącznik po włączeniu na chwilę rozbłyskuje białym światłem ale już chwilę później nie reaguje na włączenia.


Prawdopodobna przyczyna: uruchomiła się BLOKADA ANTYZWARCIOWA.


Rozwiązanie problemu.

 

Sprawdzamy, czy wewnętrzny gwint baterii jest wolny od zanieczyszczeń, następnie podpinamy "niesprawną" baterię do ładowarki na ok. 30 sek. Po tym czasie odkręcamy ją i nie dokręcając jej do żadnych akcesoriów naciskamy przełącznik baterii. Powinien działać prawidłowo, świecić białym światłem, bateria powinna dawać się blokować i odblokowywać (tzw. "pięcioklik"). Jeżeli tak się dzieje, to oznacza uszkodzenie któregoś z akcesoriów. Sprawdźmy to, dokręcając do baterii cos innego - np. jeden z kartomizerów, który przy zakupie otrzymaliśmy w zestawie.

 

Jeżeli wcześniej używaliśmy któregoś z kartomizerów (Dual, Big Dual, kartomizer Liquinatora), możemy przy okazji sprawdzić, czy zwarcia nie powoduje końcówka którą wkręcamy do baterii. Jeżeli jest przekrzywiona, delikatnie wyprostujmy ją, tak, by z każdej strony szczelina była równa. Jeżeli używaliśmy atomizera Ego3 TANK, wymieńmy element grzewczy i przy okazji sprawdźmy, czy do pierścienia niklowanego nie dostały się zanieczyszczenia mogące powodować zwarcie. Po oczyszczeniu lub wyprostowaniu epapieros powinien być sprawny.

 

Prawdziwe awarie, bateriom Volish eGo przydarzają niezwykle rzadko. Jeżeli jednak taka sytuacja ma miejsce, to również przyczyną może być zaklinowanie wewnętrznego styku baterii (A). Objawia się to brakiem możliwości naładowania baterii, lub brakiem działania sprawnego kartomizera lub atomizera mimo iż bateria jest naładowana. Po wkręceniu do ładowarki bateria nie reaguje a w ładowarce od początku świeci się zielona dioda zamiast czerwonej. Można to usunąć. Ponizej wklejamy plik obrazujący sposób postępowania.